Przejdź do głównej treści
Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Sączu

Otwarcie nowej siedziby OPS

21 Listopada 2017 r., w Dniu Pracownika Socjalnego po roku prac otwarto nową siedzibę Ośrodka Pomocy Społecznej – przyjazną i komfortową dla mieszkańców, w dobrej lokalizacji i przystosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

zobacz film z powstania nowej siedziby

 - Gdyby chodziło tylko o nowy budynek to nie miałoby to większego sensu, ale wiem, że OPS w Starym Sączu to fachowa, zaangażowana i oddana tej pracy grupa osób – mówił burmistrz Jaccek Lelek. - Przede wszystkim jednak nowy budynek ma służyć mieszkańcom, którzy załatwić sprawę będą mogli w godnych warunkach, komfortowo i bez tłoku. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przebudowę i rozbudowę tego budynku poczynając od pracowników Referatu Przygotowania Inwestycji, po wykonawcę, który szybko wywiązała się z zdania.

W uroczystości w Sokole, prócz oczywiście gospodarzy, burmistrza Jacka Lelka i zastępcy burmistrza Kazimierza Gizickiego wziął udział wojewoda małopolski Piotr Ćwik, dyrektor małopolskiego oddziału PFRON Martą Mordarska, wójt Łącka Jan Dziedzina, wójt Łabowej Marek Janczak, liczna grupa radnych miejskich na czele z przewodniczącą Ewą Zielińską i Andrzejem Stawiarskim, dyrektor Sądeckiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej Czesław Baraniecki, komendant Miejski Policji w Nowym Sączu Jarosław Tokarczyk, komendant starosądeckiej Policji Krzysztof Pawlak, nadleśniczy nadleśnictwa Stary Sącz Paweł Szczygieł, radny wojewódzki Stanisław Pasoń, ks. Marcin Kokoszka szef Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania, Grzegorz Chochla dyrektor Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej UM w Nowym Sączu, dyrektorzy gminnych jednostek, zaprzyjaźnieni pracownicy innych OPS z regionu i przedstawiciele Fundacji „Będzie Dobrze” i Stowarzyszenia „Gniazdo”.

Nie zabrakło również Janiny Nalepy jeszcze do niedawna kierownika OPS-u w Starym Sączu. Jej następcy Franciszkowi Tudajowi, który poprowadził dzisiejszą uroczystość gratulowali wojewoda Piotr Ćwik, w imieniu Rady Miejskiej Ewa Zielińska i Andrzej Stawiarski, Marta Mordarska szefowa małopolskiego PFRON, a poseł na Sejm RP Jan Duda przesłał gratulacyjny adres okolicznościowy. Nowy budynek poświęcił proboszcz starosądeckiej fary ks. Marek Tabor. uroczystość w Sokole uświetnił kabaret "Gumowe Ucho" złożony z podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy prowadoznego przez "Gniazdo".

Budynek przekazał gminie wojewoda małopolski z przeznaczeniem na pomieszczenia dla Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Sączu. Wartość darowizny wyceniono na pół miliona złotych. Remont, rozbudowa i adaptacja budynku zajmowanego jeszcze nie tak dawno przez Policję kosztowała 1 122 409 zł. Po przeprowadzce w obecnym budynku Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Batorego powstaną mieszkania socjalne. Nowy OPS przyjmuje już interesantów w nowej siedzibie.


ZAŁĄCZNIKI:

  • Budowa OPS
    Utworzono dnia 06.12.2017, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych

Tel. 791 897 052

OPS

Tel. 600 401 420