Przejdź do głównej treści
Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Sączu

Poradnictwo specjalistyczne

Poradnictwo specjalistyczne, w szczególności prawne, psychologiczne i rodzinne, jest świadczone osobom i rodzinom, które mają trudności lub wykazują potrzebę wsparcia w rozwiązywaniu swoich problemów życiowych, bez względu na posiadany dochód. 

Poradnictwo specjalistyczne prowadzone jest w ramach Punktu Konsultacyjnego działającego przy Ośrodku Pomocy Społecznej.

Poradnictwo prawne realizuje się przez udzielanie informacji o obowiązujących przepisach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, zabezpieczenia społecznego, ochrony praw lokatorów. Prawnik dyżuruje raz na dwa tygodnie we wtorki, między godziną 15.00 i 17.00. Aktualny harmonogram dyżurów znajduje się w menu poziomym w linku "Dyżury specjalistów.

Poradnictwo psychologiczne realizuje się przez procesy diagnozowania, profilaktyki i terapii. Psycholog dyżuruje raz na dwa tygodnie we wtorki, między godziną 15.00 i 17.00. Aktualny harmonogram dyżurów znajduje się w menu poziomym w linku "Dyżury specjalistów.

Poradnictwo rodzinne obejmuje problemy funkcjonowania rodziny, w tym problemy opieki nad osobą niepełnosprawną, a także terapię rodzinną. Pracownik socjalny dyżuruje raz w tygodniu, we wtorki, między godziną 15.00 i 17.00. Aktualny harmonogram dyżurów znajduje się w menu poziomym w linku "Dyżury specjalistów.

Tel. 791 897 052

OPS

Tel. 600 401 420